Jaromír Malich

„Co mě přivedlo k zahradní technice? Vystudoval jsem „průmyslovku“ se zaměřením na konstrukci strojů, mým velkým koníčkem je vše kolem zahrady, takže se dvě věci, můj směr a záliby, daly dohromady.

Blog je pro mě novou výzvou, jak ukázat lidem kolem sebe, aby se při nákupu vybavení do zahrady neřídili vždy cenou, ale podívali se strojům více pod kabát. V dnešní době si všímám, už jako letitý testér mnoha výrobků, že lidé koukají jen po ceně a nezajímají je věci jako dílenské zpracování, použité technologie a ergonomie. A pak se množí dotazy i telefonáty nad tím: „Kam s tím do servisu, neuznali mi reklamaci“ nebo „blbě jsem koupil, příště si vyberu líp“ a tak podobně, znáte to.

Za velmi důležitý prvek považuji edukaci potenciálních i stávající uživatelů v nových technologiích i radách, co se týká nejen práce se strojem, ale i případné údržby. Poruchy zahradních strojů jsou z pohledu mých očí v 75% zapříčiněny zanedbanou údržbou. A ten zbytek, to je volba špatného výrobku, na kterém se šetří, jak to jen jde. Rád bych majitelům nejen sekaček ukázal, že všechno jde jednoduše a není třeba se ničeho bát.

Moje stroje

Všechny výrobky mi skvěle slouží, také dostávají tu správnou péči, kterou si zaslouží. Mulčovače obecně považuji za jeden z nejlépe vymyšlených nápadů za poslední léta – posečete a už nemusíte odklízet.

Jaromír Malich

Moje články