MULČOVÁNÍ

Mulčovač nebo vyžínač křovin k Vari systému?

Letošní sezóna je na sečení a mulčování trávy bohatá. Já jsem se pro nedostatek času připojil k té druhé skupině, kdy jsem se po usušení dostatku sena rozhodl s pomocí Vari systému otavy zmulčovat. Jenomže starý dobrý Vari systém nabízí dvě možnosti v oblasti mulčování, a která je ta lepší? Jsou tam nějaké rozdíly? Co naplat, tohle chce zase testovat a získat odpovědi.

VARI jako nástroj k duševní pohodě

Je konec prosince roku 2020. Sedím nad laptopem a přejímám. Co vše bylo před rokem jinak. Co vše jsme brali automaticky, co pro nás bylo minimálně vzácné a teď to nemáme. V zimním období, jako máme teď, kdy je více bláta, než památky po sněhu je to o to těžší srovnat se se složitostí doby. Ale přece jen je ve mně jiskřička naděje a těšení se na tu pravou zimu, kterou známe z ladových obrázků a pak zase na jaro, až vše pokvete, půda začne vysychat...

Tajfun v mnoha odstínech

Pokud jste uživatelem Tajfunu-52, dost možná jste se dostali do situace, kdy Vám žebra na jeho vstupním otvoru znepříjemňovala práci. Jeho předchůdce je neměl, vyžínače křovin je také nemají. Ať za nimi stojí nějaká norma, nebo cokoliv jiného, prostě tam jsou a dokážou znepříjemnit život.

Květnatá louka si rozumí s Tajfunem

Nemůžu jinak, než zavzpomínat na loňský rok. Louka, kterou máme za domem(cca 2000m) se sekala jednou. Extrémní vedra za sebou zanechala spálenou suchou trávu, která do podzimu neobrostla. Tak jsem si říkala, jak to asi bude vypadat letos? Příroda je ale mocná a jak mě překvapilo, když jsem v dubnu objevila v louce trsy kopretin, kohoutků , zvonků a dalších lučních květin. V dubnu zapršelo a louka se proměnila v překrásnou kytici lučního kvítí.