OSTATNÍ

+11

Jak nám pět švarných Kubíků zachránilo políčko

Časosběr / Nějakou dobu jsme o našem políčku nepsali, že? Jak to tak bývá, prvotní nadšení opadlo, přišlo pár krizí a těžce na nás dopadla zemědělsko-existencionální otázka: “sít či nesít?” Už jsme toho zemědělského pachtění chtěli zbaběle nechat. Ať si políčko zaroste trávou a býlím… ale vše se v dobré obrátilo. Avšak nepředbíhejme...

+24

Na louky se smykem

Jarní údržba okrasných trávníků je jasná. Pomocí vertikutátoru se vyčeše travní plsť, prořízne se drn a rozhodí se případné krtiny.  Vertikutátor  pro Vari systém nemá chybu a vzhledem k tomu, že mi jich pár prořezávačů rukama prošlo,  hodnotím jej jako kvalitní a silný stroj. Co ale na louce, v sadu nebo rozsáhlé zahradě?  Tady se nejedná o okrasný trávník, ale užitkový luční porost.

+46

Historie VARI 1990-1991

Zdravím vás, vážení čtenáři, trochu se nám ochladilo, proto mi nezbývá, než sedět pěkně doma v teple a při čím dál delších večerech pro vás sepsat zase pár řádek z historie VARI. Dnes se podíváme na začátek devadesátých let, kdy se podnik MEPOL osamostatnil, vznikla podniková prodejna a začala se budovat nová obchodní síť. Přeji vám příjemné chvíle s VARI.

+36

Historie VARI 1988- začátek 1990

Jaké bylo minulé počtení? Už máte jasno, jaké byly začátky VARI systému? Určitě jste jak na trní, jak to bylo s VARI dále, že? Co asi sametová revoluce, že? A co začátek tržního hospodářství, že? Tak hurá do toho. Dnes se podíváme na období 1988 – 89 a začátek roku 1990, čili konec socialismu a začátek kapitalismu ve VARI. Přeji vám hezké počtení.

+52

Historie VARI 1986 - 1987

Milí čtenáři, omlouvám se, že jsem se dlouho neozval, ale jsem přeci jen již chatrnější důchodce, proto jsem musel řešit trable s kolenem. Ale v lázních jsem si pořádně odpočinul, nabažil jsem se krásných mladých sestřiček v kraťounkých šatičkách (ty by postavily na nohy i mrtvého), a po návratu domů jsem tedy opět mohl naplno zapnout své mozkové závity, abyste si mohli počíst zase něco málo z historie. Dnes se podíváme na první roky po ukončení licence TERRA a zahájení výroby VARI systému. Přeji vám příjemné prázdninové počtení.