ÚDRŽBA

Kohler CV224 a jeho údržba

V prosinci předloňského roku se po dlouhém čekání dostaly první pohonné jednotky ke svým majitelům. Každý by jistě chtěl, aby jeho vytoužený motor co nejdéle a nejlépe sloužil. K tomu je zapotřebí se o něj správně starat. Za více jak dva roky s Kohlerem, jsem se o něm hodně naučil, dozvěděl a v tomto článku se o to s vámi pokusím podělit a přiblížit vám takový běžný uživatelský přístup a údržbu.

Aby se nám kolo nepolámalo, aneb údržba tažné nápravy

Výměna olejů v převodovkách a motorech, výměna svíček, vzduchových filtrů, péče o palivo. Jo, to už tak nějak začíná být standard u většiny uživatelů a je to tak správně. Jenomže kromě motorů a převodovek je součástí Vari systému, mimo jiné, i tažná náprava, a ta si také zaslouží péči. Mám takový pocit, jako by se na ni zapomínalo. Z některých reakcí dokonce cítím strach, jako by se snad jednalo o obtížnou činnost. Tak to teda né! Vždyť na tom nic není, hned vám ukážu, jak na to.

Záchrana legendy

Máme tu zimu. Konečně trochu zaslouženého volna a odpočinku. Na poli nebo zahradě žádná práce není, dřevo na otop už je dávno připravené. Já dlouhé zimní večery využívám k přípravě strojů na nadcházející sezónu a taky dokončuji jeden můj projekt, o který bych se s vámi chtěl dnes podělit, ale pěkně popořádku…