ZPRACOVÁNÍ DŘEVA

Když se rozpadne plot

Dřevěný plot před domem, který lemuje předzahrádku, není nic výjimečného. A což teprve pokud jste ho dělali sami. Pak se nemůžete vynadívat nejen pohledem z okna na jeho rubovou stranu, ale především zepředu. Tyčky jsou krásně natřené, dřevo voní, plot je vyrovnaný, prostě váš a tím pádem nádherný.

Palivové dřevo s pomocí VARI? To si pište!

Uplynulá zima mi ukázala, že globální oteplování nemusí ve všech zeměpisných šířkách představovat zimy bez sněhu a mrazu a v naší šířce dokonce může znamenat to, že se nám vrátí zimy, jako pamatujeme my z brzkých dětských let, nebo naši rodiče ze svého mládí. Jelikož prý Golfský proud k nám už nedorazí tak teplý jako dříve, jsa teď ochlazován studenou vodou z rozpouštějících se ledovců okolo Grónska. Tak jsem si malinko zafilosofoval a proč to vlastně píši?

VARI jako nástroj k duševní pohodě

Je konec prosince roku 2020. Sedím nad laptopem a přejímám. Co vše bylo před rokem jinak. Co vše jsme brali automaticky, co pro nás bylo minimálně vzácné a teď to nemáme. V zimním období, jako máme teď, kdy je více bláta, než památky po sněhu je to o to těžší srovnat se se složitostí doby. Ale přece jen je ve mně jiskřička naděje a těšení se na tu pravou zimu, kterou známe z ladových obrázků a pak zase na jaro, až vše pokvete, půda začne vysychat...