ZPRACOVÁNÍ DŘEVA

+136

Lesní naviják …ale na VARI!

Tak jsem zase trochu kutil a konstruoval a po nějakém čase spatřil světlo světa naviják na VARI. Musím se přiznat, že to bylo takové tajné přání a nejen moje. Název jsem zvolil trochu delší V-LNL-6, po překladu VARI-LESNÍ NAVIJÁK LANOVÝ-6 mm průměr lana.

+34

Drtit nebo štěpkovat?

Metoda likvidace větví po prořezávce stromů pomocí drtičů a štěpkovačů má u nás poměrně dlouho tradici. Ty klasické, poháněné elektromotorem, jsou určeny hlavně do menších zahrad. Ale stačí mít o pár stromů víc a je rozhodnuto, s elektrickým to nemá cenu.

+106

VARI - totálně jsem to rozštípal!

Ano, nastartoval jsem svou Varču a rozštípal jsem to! Bez lítosti, výčitek svědomí a s radostí. A pak nastalo hrobové ticho a obrovská úleva. Hotovo a už bylo po všem. Asi jsem ale začal svůj článek dost drasticky. Varáci by mě v tuto chvíli asi ukamenovali a výrobce by mě už určitě nechtěl za blogera. A z Bohnic by vyrazila eskorta mužů v bílém.

+21

Jaro v sadu

Jak by asi dopadl zápas zahradníka Martina Makala se štěpkovačem Rapido? Na naší jarní akci sice byli účastni oba dva a vůbec nezaháleli, ale v té chvíli nás nenapadlo postavit je proti sobě a poměřit jejich síly.

+33

Bez štípačky ani ránu

Na topení dřevem nedám dopustit. Elektřina je přece jen drahá, plyn u nás v horách není, pořizovací náklady tepelného čerpadla jsou astronomické a uhlí ani náhodou. Topíme krbem, který má horkovzdušný výměník a rozvod po celém domě. Největší makačkou je určitě štípání polen.