Jan Kopřiva

Terra a později Vari mě provází již 40 let. To bylo slávy, když se tátovi podařilo koupit v Tuzexu Terru s motorovou jednotkou , převodovku s tažnou nápravou a obracecím pluhem. A tak jsem se v patnácti letech učil orat! Jako redaktor a scénárista televizních hobby magazínů dříve Receptář prima nápadů a nyní Polopatě je pro mě nejkrásnější příprava reportáží se zahradní technikou Vari. Reportáže se snažím propojit se svými  příspěvky v časopisech Receptář a Recepty prima nápadů.

Blog je pro mě takovým „ třetím rozměrem“ , kde mám možnost podělit se o své zkušenosti s ostatními. Určitě nejde o to, poučovat, ale ukázat, co od strojů Vari můžeme očekávat, kde jsem sám udělal chybu jako uživatel a kde je slabší článek výrobku. Já jsem výrobky Vari doporučil celé řadě známých a je pro mě velkou odměnou jejich spokojenost. Český trh je zaplavený desítkami strojů označených jako malá zahradní mechanizace. Bohužel u valné většiny je rozhodujícím faktorem pouze cena. Tyto, jak já říkám „papírové stroje“, ale mají právě z důvodu ceny u českého zákazníka oblibu. Je to stejné, jako když si koupíme v akci prvotřídní rostlinný olej za pouhých 12,- Kč litr.To, že tímto olejem můžeme tak akorát natřít zpuchřelé těsnění ledničky, zjistíme až doma. Proto budu na blogu usilovat o to, abychom se naučili umět koupit kvalitní zahradní techniku, které pro nás bude po dlouhé roky pomocníkem a ne přítěží.

MOJE STROJE

 

A teď něco z historie:

To není sbírka na koukání, všechny stroje jsou funkční a neustále v provozu, já mám totiž  u chalupy takový malý pozemek necelé 2 hektary.

Moje články