Blog

Kohler CV224 a jeho údržba

V prosinci předloňského roku se po dlouhém čekání dostaly první pohonné jednotky ke svým majitelům. Každý by jistě chtěl, aby jeho vytoužený motor co nejdéle a nejlépe sloužil. K tomu je zapotřebí se o něj správně starat. Za více jak dva roky s Kohlerem, jsem se o něm hodně naučil, dozvěděl a v tomto článku se o to s vámi pokusím podělit a přiblížit vám takový běžný uživatelský přístup a údržbu.

Doba dřevěná

To co se v minulosti zdálo přežitkem a zbytečnou námahou se v posledních měsících zase dere na přední příčky zájmu lidí. O čem mluvím? O vytápění domů palivovým dřevem. Poslední roky jsme my, co jsme si každoročně připravovali palivové dřevo, byli nazývání málem blázny, kteří neví co s časem a tak jej tráví těžbou a zpracováním palivového dřeva. Vždyť je přece lepší topit plynem, elektřinou, tepelným čerpadlem a podobně. Hlavně je to bez práce a nějaká ta koruna navíc za ten luxus a hromadu volného času stojí. Ano. Bylo tomu tak. Nyní je však situace jiná. Kriticky jiná.

Premiérová orba s Kohlerem

Tak a mám zoráno. Je to neuvěřitelné, ale mám za sebou 45 let podzimní orby nejdřív s Terrou a později s Vari. Nejsem nostalgický, ale trochu vzpomínání neuškodí. Začínal jsem s Terrou, převodovkou T-20  a dvoutaktním motorem. Na naší těžké horské půdě to nebyla žádná sláva, na dvoutakt to bylo moc. Motor se dusil a bez mé fyzické pomoci bych nezoral.  

Jak jsem si vyšperkoval wapku

Tlaková myčka k Vari systému je fantastický přímo připojitelný adaptér pod pohonnou jednotku. Hledal jsem cestu, jak si ještě rozšířit příslušenství o některé šikovné prvky. A našel jsem tu správnou. Pojďte si přečíst následující řádky, možná, že hledáte to samé, co jsem hledal já.