XP a dva filtry vzduchu

Zveřejněno: 24. 4. 2018, autor: Jaromír Malich, přečteno: 1 627✕

Věděli jste, že do vzduchového filtru motoru XP-200 můžete vložit molitanový filtr? Já ne. Jen co jsem se dozvěděl, že toto řešení existuje, hned jsem jej objednal. Toto řešení totiž motor posouvá na vyšší úroveň.

Na skutečnost, že pro XP-200 existuje zdvojená vložka, jsem byl upozorněn mým kolegou, ,,spolublogerem“ Ondrou Vrzalem, moc mu děkuji za vynikající nápad na vylepšení. Vzhledem k tomu, že předfiltr považuji za bezva prvek, snižující nároky na údržbu, nebylo o čem přemýšlet.

Molitanový předfiltr najdete i třeba na motorech Honda GSV 190. Princip předfiltrace vzduchu spočívá v zabránění nadměrného znečištění papírové vložky, kdy většina nečistot ulpí na molitanu a ten vyfoukám stlačeným vzduchem a vrátím zpět na své místo.

DSC_0027_upravený-1DSC_0017DSC_0021

Molitanový předfiltr je velmi snadno montovatelný, jen jej vložíte do víka filtru, ale doporučuji jej ze strany, kudy do filtru proudí vzduch, zhruba o půl centimetru zkrátit. Jinak se Vám může stát, že Vám, podobně jako mě, bude motor v otáčkách vynechávat, protože se mu bude špatně dýchat. Stačí jej mírně zastřihnout a vložit zpět a je to!

Tahle šikovná věcička stojí pouhých 150 Kč, v balení dostanete klasický papírový filtr, tak molitanovou předfiltraci. Objednával jsem zde.

Přeji Vám krásné jaro, přátelé!

Děkujeme za Váš hlas. Řekněte o článku svým přátelům na Facebooku.