A tráva roste pořád…

Zveřejněno: 9. 6. 2022, autor: Ludmila Dušková, přečteno: 930✕

Kdyby se ničemu nedařilo, tak tráva jistě nezklame. Ta roste pořád a nejvíc se jí daří v jarních měsících, kdy je přeci jenom více srážek a nižší teploty.

Nezbývá tak nic jiného, než neustále sekat.

Není možné trávu jen tak nechat růst.  Tráva je cenný biologický materiál, hodí se do kompostu, kde se velmi rychle rozkládá, další možností je využití trávy jako mulčovací materiál ke stromům a nejen ovocným, v posledních letech se ukazuje, že se hodí i pod okrasné dřeviny nebo dokonce pod tolik oblíbené tuje. A výhoda- zem tolik nevysychá a rozpadlá travní hmota funguje jako přírodní hnojivo.

Aby sekání bylo spíše zábavou než otravnou nutností, je důležité mít kvalitní sekačku. A zde se mnoho majitelů travních porostů zamýšlí nad tím, jakou pořídit?

Nabízí se celá řada možností a firem, kde je možné sekačku koupit. A zde se musíme nutně zamyslet a rozhodnout co vlastně koupit, aby nám takový stroj dlouhodobě sloužil, byl lehce ovladatelný, byl za příznivou cenu a v neposlední řadě, nezabral příliš místa. Prvně musíme začít velikostí našeho pozemku, našimi představami, co by měla sekačka plnit stran komfortu výbavy, a v neposlední řadě je dobré si stanovit rozpočet.

A přesně do takové situace jsem se letos dostala i já. Stará sekačka už přestala být spolehlivá, navíc výrazně podražil benzín, a tak jsem se rozhodla pořídit akumulátorovou travní sekačku. Předloni jsem měla možnost testovat značku EGO poháněnou 56 Volty, a tak jsem věděla do čeho jdu. Věděla jsem, že mi svým výkonem plně nahradí benzinovou sekačku, a dostanu ještě mnohem víc.

Nyní jsem už měsíc majitelkou vlastní sekačky s dvěma sekacími noži, se šířkou záběru 52 cm, s regulovatelnou rychlostí pojezdu, bez uhlíkovým motorem, a především 70 l sběrným košem, typ LM 2130E-SP. Baterie 7,5Ah s rychlonabíječkou.

 

Proč dát přednost Aku sekačce EGO:

Nyní by měly zpozornět především ženy, které nebaví sekání, ale musí, případně oslovuji i muže, kteří chtějí své manželky zabavit a zpříjemnit jim sekání, ze kterého se stane ne otravná povinnost, ale radostná činnost. A co se týká výkonu, zvládne i přirostlou trávu, kde by většina benzínových sekaček pohořela.

 

Aku sekačku EGO dokáže ovládat každá žena i muž, a to i ti, kteří nikdy nesekali. Proč?

 

1.Nabíječku připojíme do zástrčky a nasadíme baterii. Doba nabíjení je přibližně 35 min.

2. Po nabití, vložíme jednoduše baterii do sekačky

3.Nastartujeme, necháme rozjet žací nůž a pak již můžeme sekat s plynulou regulací rychlosti pojezdu od nuly. Sekačka je totiž vybavena samostatným motorem pro pojezd!

4.Zeleně svítící kontrolka na baterii ukazuje, jak se baterie postupně vybíjí

5.S plně nabitou baterií lze pohodlně posekat až 1050 m2

6.Dobu sekání do dalšího nabití baterie jsem naměřila 40 minut.

7.Výhodou je také objem koše 70 l což k vede k méně častému vysypávání

8.Po ukončení sekání se sekačka v oblasti sekacího nože vyčistí od zbylé trávy a pozor jednoduše se složí a pomocí koleček převeze na místo uložení, kde se postaví a tím zabere místo pouze o rozloze 0,36 m2 a díky teleskopickým rukojetím je úsporná i na výšku.

9. systémovou baterii ARC 56 V můžete používat ve všech zahradních strojích EGO, které jsou již na trhu, a jejichž rodina se každý rok rozšiřuje.

 

No a čeho si cením nejvíc? Nemusím startovat někdy mnohanásobným trháním šňůrou, protože většinu benzinových sekaček musíte nastartovat pokaždé, když vysypete sběrný koš, a to je na mé zahradě až 15x za jedno sečení!!! Nemusím kontrolovat stav oleje ani se děsit kdy bude potřeba vyměnit svíčku. Nemusím mít poblíž kanystr s benzínem, natož pro něj na poslední chvíli jezdit. Pokud bych měla elektrickou sekačku, tak zde odpadá obava o přeseknutí šňůry.

V neposlední řadě oceňuji nízkou hladinu hluku, a také to že nemusím dýchat spaliny z motoru, protože Aku sekačka nevytváří žádné emise v místě použití. Budete mile překvapeni i náklady na provoz, protože nabíjení stojí v řádu korun a ve vašem učtu za elektřinu ani nepoznáte, a při dnešních cenách benzínu a nejistotě dodávek to dává o to větší smysl. Příjemným bonusem jsou plně funkční LED diodová světla, kterým jsem se na začátku smála. Ted však beru zpět, protože sečení v podvečer, kdy na vás nepálí sluníčko, je příjemné přítmí, má také své kouzlo a vlastně i logiku. Čerstvě useklá stébla trávy nezaschnou, a brzy padající rosa vám travní koberec udrží překrásně zelený. Tak ženy a nejen vy, vzhůru do budoucnosti s Aku technikou EGO!

Děkujeme za Váš hlas. Řekněte o článku svým přátelům na Facebooku.

Související fotografie