Jindra Kelíšek

Studoval jsem biologii a ekologii v Českých Budějovicích, ale zjistil jsem, že badatel ze mě nebude. Vyzkoušel jsem si být zahradníkem, ve velkých sklenících jsem zaléval bazalku, tymián, koriandr, mátu… na bývalé farní zahradě jsme se ženou chovali kozy, ovce, slepice, králíky. Sázeli brambory, kropili mrkev a ředkvičky. Ale nakonec mě dostala a už nepustila hudba, stal jsem se harmonikářem.

Myslel jsem si, že romantické “zelené období” už mám za sebou, vždyť je to hrozná dřina a považte, ruce se od toho zašpiní! Ale nikdy neříkej nikdy. S rodinou jsme si pořídili maringotku na pozemku v malé vesničce, kde nám s dalšími sousedy spadl do klína opuštěný a zarostlý jabloňový sad. A jsem zase v tom! Respekt rozhodně mám, ale naštěstí je nás víc a když se jako partner našeho projektu přidala VARI, uchvácená nekonečnými možnosti pro své stroje a příslušenství, neobávám se již ničeho. Chce to už jen deset dvacet let práce, aby se stal náš sad rájem na zemi. A do té doby vznikne jistě spousta článků, protože to bude určitě stát za to.

"Je snad jasné, že od muzikanta a idealisty nemůžete chtít články technického rázu, vždyť to ani nejsem já, kdo je píše, je to sám život v sadu."

MOJE STROJE

 

Moje články