Holky, kluci, mladí, staří, s mulčovačem rádi paří

Zveřejněno: 17. 10. 2017, autor: Jindra Kelíšek

Na sezónu jsme měli párkrát půjčené jedno velké zvíře a jedno malé zvíře. A musíme říct, že velké zvíře je fakt síla. Z naší sadové buše odhryzalo velké kusance zelené flákoty a stále nemělo dost. Škoda, že nejde pustit na volno.

Aby bylo vše jasné, velké zvíře je mulčovač F-700, malé F-550.

Velké zvíře se sice vrhá na cokoliv zeleného, ale kupodivu dokáže dát i zpátečku. Držet ho můžete pěkně u nohy nebo za ním vlát velkou rychlostí. Je to zvíře nebezpečné, ale poslušné. Vždycky jsem chtěl mít německého ovčáka.

 

 

 

Malé zvíře jsme využili na dětskou práci (to neznamená, že dospělí by to s ním neuměli taky). Máme děti ve věku kňourajícím, chtěli by pařit na počítači. Vyhnali jsme je ven, ať si zapaří s mulčovačem. Baví je to a my čekáme, kdy je to přejde a kdy přijdou na to, že by se to dalo pojmout jako prachobyčejná práce. A mohly by začít chtít nedejbože mzdu. Ale třeba je to nikdy nepřejde a vyrostou z nich sekáči jako my, co sekají z čiré radosti a jestli neumřeli, sekají tam dodnes...

DSC01391

A taky jste si všimli, že to letos byla fakt drsná sekací sezóna? Tráva rostla před očima, posekáte a za pár dní ji tam máte znovu, jen hustší. Hustý! Neskutečný! Jistě je to nejen počasím, ale i tím, že z minulého roku už párkrát posekáno bylo a čím víc se seká, tím víc porost bují. Sisyfovská práce! Snad ještě více zvířat by pomohlo. Ale těch doopravdických. Jirko, kamaráde, sadovnický závazek - příští rok alespoň 100 ovcí a Sáru, bernského salašnického, naučit hlídat a honit zatoulané ovečky. Nebo že bych si pořídil toho německého ovčáka?

Hodnocení článku:
147 / 124
Děkujeme za Váš hlas. Řekněte o článku svým přátelům na Facebooku.

Související fotografie