ÚKLID

Jak VARI slouží mezi horami a Hanou - 2.díl

Aprílové počasí dám dávalo zabrat a doslova nám předvádělo snad každý měsíc v roce aspoň dvakrát, prý abychom nezapomněli, kdo je na Zemi pánem. A prý člověk to tedy rozhodně není. Co naplat. Musím souhlasit. Při deštivém čekání na příhodně sucho/vlhkou půdu k zasázení brambor jsem si ještě několikrát otestoval svážečku klád postavenou na vleku VARI ANV-380, jelikož jsem si dojednal, že za sečení obecních pozemků mohu douklízet právě zbytky po kácení v obecním lese. 

Jak jsem si vyšperkoval wapku

Tlaková myčka k Vari systému je fantastický přímo připojitelný adaptér pod pohonnou jednotku. Hledal jsem cestu, jak si ještě rozšířit příslušenství o některé šikovné prvky. A našel jsem tu správnou. Pojďte si přečíst následující řádky, možná, že hledáte to samé, co jsem hledal já. 

Už nikdy žádná lopata. I v zimě pracuje VARI !

Když jsem o Vánocích psal článek s úvahou o potřebnosti a užitečnosti být co nejvíce potravinově soběstačným, posteskl jsem si, že bílou ladovskou zimu snad budeme znát jen ze vzpomínek a starých filmů. Ani jsem netušil, jak daleko jsem od pravdy. Neuběhly ani dva týdny a byl tady Martin na bílém koni. Přece jen se frajer asi půl druhého měsíce opozdil, ale dorazil vcelku mohutně a zalehl nám, kdyby jen dvůr. Cesty, parkoviště, zahradu… Zalehl vše, kam se podíval. A ne málo.

VARI jako nástroj k duševní pohodě

Je konec prosince roku 2020. Sedím nad laptopem a přejímám. Co vše bylo před rokem jinak. Co vše jsme brali automaticky, co pro nás bylo minimálně vzácné a teď to nemáme. V zimním období, jako máme teď, kdy je více bláta, než památky po sněhu je to o to těžší srovnat se se složitostí doby. Ale přece jen je ve mně jiskřička naděje a těšení se na tu pravou zimu, kterou známe z ladových obrázků a pak zase na jaro, až vše pokvete, půda začne vysychat...